uk

У світі тварин – значення води для тварин

Значення води у природі незаперечно. При цьому вода та тварини пов’язані між собою не менш тісно, адже уявити собі їх життєдіяльність без цієї рідини просто неможливо. У цій статті ми розповімо про те, чому вода у житті тварин настільки необхідна.

Роль води у житті тварин

Організм тварини, як і людини, не може самостійно перетравлювати їжу. Це робиться за допомогою води. Крім того, багато інших процесів життєдіяльності також неможливі без участі Н2О. Вона допомагає виводити з організму продукти життєдіяльності, є регулятором температури тіла у ссавців.

Хижаки отримують воду разом із тваринною їжею, а травоядні тварини забезпечують себе рідиною за рахунок її вмісту в рослинах. Однак ні першим, ані другим недостатньо цієї кількості води для нормальної життєдіяльності. Особливо значення води відчутно для пташенят та новонароджених тварин. Дитинчата ссавців поповнюють нестачу рідини з молока матері, а пташенята отримують її з комах, якими їх кормлять. Відомо лише про декілька видів тварин та птахів, які можуть обходитись без води.

Тварини та вода: як звірі добувають рідину?

Саме тому, що значення води для тварин дуже суттєво, вони вимушені добувати її різними способами. Невеликі водойми у африканській савані – результат роботи слонів. Вони розкопують яму за допомогою своїх хоботів, щоб дістатися ґрунтових вод. Поступово невеличка яма може перетворитися на ціле озерце, де слони із задоволенням прохолоджуються. Однак зовсім скоро таки «резервуари» з водою забруднюються екскрементами тварин. Попри це вони залишаються більш безпечними, ніж річки з крокодилами.

Знайшов альтернативний метод видобутку води і китоголов. Він відомий також під назвою королівська чапля. Пташка переносить у своєму великому загнутому дзьобі достатньо великі запаси питної води та поливає нею яйця та пташенят, захищаючи їх від африканської спеки та посухи. Пташенята підростуть та навчяться пити ту рідину, що приносять їм дорослі особі.

Як бачимо, тварини теж страждають від нестачі питної води. Вони шукають альтернативні шляхи її видобутку або смиренно чекають на сезон дощів. На щастя, людині не потрібно вигадувати всілякі хитрощі, адже завжди можливо замовити доставку води в Києві на сайті Аква Про. Наша компанія пропонує вам наступні переваги:

  •       якісна H2O;
  •       доступна ціна;
  •       бонусні програми для клієнтів;
  •       безкоштовна доставка та багато іншого.
uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0