uk

Чому так солодко спати під шум води?

Осінь – час холодних та дощових днів. Йти на роботу чи навчання у таку погоду зовсім не хочеться, а залишитися вдома та насолоджуватися теплим ароматним чаєм, завернувшись у м’який плед та слухая монотонний шум дощу, – сама насолода. Що може бути більш романтичним та приємним? Ви напевно погодитеся, що під «мелодію» барабанящих по склу крапель осіннього дощу особливо міцно і солодко спиться. Чи інша ситуація – ви відпочиваєте на березі моря, а хвилі стрімко накочуються та розбиваються о берег. Ви розслаблюєтесь, тривожні думки, які були раніше основним джерелом вашого занепокоєння, покидають вашу голову, а свідомість провалюється у глибокий сон. У чому ж причина снодійного ефекту води?

Відповідь на це питання криється у тому, що наш мозок по різному інтерпретує  різні звуки. Частину з них вій розцінює як загрозу чи подразник, а інші – навпаки. Монотонні, шелестящі звуки дощу для сну наш мозок не сприймає як загрозливі, тому вони і діють на нього як снодійне. Особливо ефективно використовувати шум води для сну дитини. Це може стати чудовим рішенням у боротьбі з неспокійним сном та довгим процесом зануренням у нього.

Але ви можете заперечити, що під час грози звуки, які видає дощ, можуть бути достатньо гучними. Дійсно, такий звук важко ігнорувати, але для сну важлива не гучність, а ступень наростання шуму. Наприклад, шум морської хвилі наростає поступово, після чого плавно слабшає. У той же час різкий шум у вигляді раптового крику або телефонного дзвоника досягає піка гучності миттєво та здатен порушити ваш спокій.

Інші дослідження показали, що навіть тихий, але різкий звук на рівні 40 децибел (як тихий шепіт) може розбудити сплячу людину. У першу чергу це стосується людей, які сприйнятливі до того, що відбувається навкруги. У той же час інші можуть спокійно спати при монотонному, але достатньо гучному шумі працюючої автівки (приблизно 70 децибел).

Як звук води впливає на сон?

Звук води має особливість, яка полягає у тому, що він здатний замаскувати та нівелювати раптові подразники. Все це сприяє міцному та здоровому сну. Сьогодні існують навіть мобільні додатки з акустичним записом шуму дощу для сну, яка допомагає людям, що страждають від безсоння.

Таким чином, звуки води для сну допоможуть забути про важкий день, зануритися у невимушену атмосферу та дати можливість організму відновити сили.

А ми нагадуємо вам, що перед сном та особливо вранці дуже важливо випивати склянку чистої питної води з додаванням лимону чи без нього. Цим ви запустите обмінні процеси у організмі та покращете своє здоров’я. Але треба пам’ятати, що пити треба тільки якісну воду. Вона має бути:

  •       чистой;
  •       природной;
  •       із збалансованим складом.

Компанія Аква Про – надійний постачальник такої води. Зробіть замовлення води додому або в офіс, і ви подаруєте собі джерело енергії та міцного здоров’я.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0