uk

Чому буває смачна та несмачна вода?

Нас завжди вчили, що вода – це рідина без смаку та запаху. Але напевно кожний з нас помічав, що вода з різних джерел має свій неповторний смак. Десь вона солодкувата, десь – солонувата. Чому одна втамовує спрагу з декількох ковтків, а інша не може втомити спрагу? Розповімо про це у статті.

Які фактори впливають на смак води?

Таємниця смакового різноманіття дуже проста. На нього впливають три основні фактори:

  1.     Мінеральний склад. Гіркий смак води говорить про підвищений вміст такого мінералу як сульфіт. Хлорид придає солонуватий присмак, а солі заліза та марганцю призводять до появи залізистого присмаку. Таким чином, смачна вода чи несмачна вода залежить від ваших особистих уподобань та того, що вона містить.
  2.     Органіка. Не є таємницею, що вода містить велику кількість органічних речовин. Складно навіть уявити, скільки органіки містить у собі питна вода, добута із підземного джерела. Швидкість розпаду таких речовин впливає на смакові якості води. Наприклад, вода з високим вмістом органічних речовин матиме солодкуватий присмак. А рівень вмісту органіки у воді залежить від пори року. Взимку даний показник знижується, а у весняний період починає підвищуватися та може змінювати звичний смак води.
  3.     Температура води. Третій фактор, який впливає на якість та смак води, – це температура. Для питної води оптимальний діапазон – 7-11 градусів. Саме така вода найкраще освіжає та втамовує спрагу. Тоді чому вода несмачна? Відповідь проста – рідина з більш високою температурою менш приємна для вживання.

Окрім цього, багато людей задаються питанням – чому вода немає смаку? Можливо річ у тому, що вам зустрічалась дистильована вода? Технологія її виготовлення відрізняється тим, що продукцію заздалегідь очищають від органічних елементів, мінеральних солей та інших речовин, що призводить до відсутності будь-якого присмаку. Добитися такого результату та ефекту дозволяє дистиляція. Таку воду часто застосовують у медичних цілях, але довговічністю вона похвалитися не може. Тільки у разі дотримання всіх правил зберігання рідини термін її придатності може складати від трьох до десяти днів.

Також варто відмітити, що ті, хто споживає воду з бюветів або природних джерел, мають бути достатньо обережними, тому що органічні речовини, які містяться у воді, можуть складати небезпеку для людського організму. Особливо навесні краще відмовитися від такої води, бо разом із талим снігом у неї потрапляє багато небезпечних речовин.

Альтернативою може стати доставка води у Києві, ціна якої достатньо доступна для людини, яка турбується про стан свого здоров’я. У нас ви можете замовити смачну питну воду, завдяки якій кожен може отримати заряд енергії, освіжитися та наситити організм корисними елементами. 

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0