Осад у воді – добре чи погано?
Осад у воді після кип’ятіння – явище достатньо розповсюджене. Багато домогосподарок хвилюються про це, адже після використання такої води у чайнику залишається накип. Крім того, деякі люди вважають, що за умови регулярного вживання рідини такої якості осад залишається і на внутрішніх органах. У цій статті ми розберемо справжню причину появи такої проблеми.
Білий осад в воді після кип’ятіння – це дуже добре! Насправді наявність осаду говорить про присутність у складі води кальцію та магнію. Ці елементи є необхідними для людського організму. І навпаки, якщо у кип’яченій воді немає осаду, то це набагато гірше. Таким чином, хвилюватися треба у випадку, коли осад саме відсутній, а не наявний.
Доказом користі осада у воді є відомі пігулки «Рені», які виробляються саме з цієї сировини. Фармацевти пропонують їх у якості дієвого засобу від печії та розладів травної системи.
Чи небезпечний накип у чайнику?
Отже можна зробити висновки, що вода з осадом не є шкідливою для здоров’я і навіть навпаки. Але сам накип – явище не дуже приємне. Деякі люди вважають, що недовготривале вживання рідини із чайнику з накипом є абсолютно безпечним. Але якщо користуватися таким приладом постійно, то це може негативно вплинути на стан внутрішніх органів. Негативного впливу зазнає і стан самого приладу.
До числа негативних наслідків слід віднести:
- короткий строк служби побутового приладу. Навіть якщо чайник виготовлений з високоякісних матеріалів, він може дуже швидко стати непридатним для подальшого використання завдяки наявності накипу. В першу чергу це стосується електричних приладів;
- процес нагріву стає повільнішим.
Рішення цієї проблеми доволі просте – почистити чайник або придбати новий. Так чи інакше, здоров’я має бути завжди на першому місці та й позбутися накипу на приладі значно простіше, ніж купувати пігулки та лікуватися.
Як позбутися накипу у чайнику?
Якщо ви не бажаєте витрачати кошти на купівлю нового приладу та вирішуєте економити, то подальше кип’ятіння води можливо зробити безпечним навіть у домашніх умовах. Для цього достатньо усунути накип, що з’явився. Вам допоможуть наступні рекомендації:
- Залити воду до чайника.
- Додати одну столову ложку харчової соди у вигляді порошку.
- Довести отриману суміш до кипіння, після цього злити воду.
- Після цього залити водою одну столову ложку лимонної кислоти.
- Кип’ятити отриманий розчин близько тридцяти хвилин на невеликому вогні.
Ефективним засобом боротьби з накипом є не тільки сода та лимонна кислота, але й оцет. Достатньо розвести водою лише 100 мл цієї рідини та довести її до стану кипіння, щоб отримати бажаний результат. Слід зауважити, що цій метод не використовується для електричних чайників, на яких накип не видалявся впродовж тривалого часу. Однак, якщо він достатньо новий та експлуатується невеликій проміжок часу, то слабий розчин оцту вирішить цю проблему.
Крім того, існують спеціальні засоби для чистки приладів від накипу. Але перш ніж придбати такий засіб треба впевнитись, що він може бути використаний саме для вашого приладу. Частіш за все у наявності є варіанти як для електричних чайників, так і для звичайних моделей.
Доставка води – найкраще вирішення проблеми
Кипячена у чайнику вода без осаду – мертва та може нести шкоду організму. Від якості питної води залежить наш загальний стан, тому це питання вимагає достатньої уваги.
Сьогодні послуга з доставки води користується значним попитом в Україні. Наприклад, компанія Aqua Pro пропонує доставку води у Києві, яка не потребує тривалого кип’ятіння. Ця вода повністю безпечна за всіма мікробіологічними показниками.
Необов’язково кип’ятити воду для приготування чаю або кофе, достатньо довести її до температури 96 градусів. Саме таку температуру підтримують кулери з системами нагріву, які досить часто можна побачити в офісних приміщеннях.