Леткі органічні сполуки у стічних водах
Сьогодні леткі органічні сполуки – це проблема, яка турбує багатьох. Річ у тому, що діяльність людини впливає на екологію, стан повітря та стічних вод. У результаті недбалого відношення промислових підприємств у стічні води потрапляють небезпечні елементи – леткі рідини. Причина цього – неправильна утилізація відходів. У зв’язку з цим багатьох людей цікавить питання – чим небезпечна сполука та які існують методи очистки стічних вод? Про це ми розповімо у нашій статті.
Органічні сполуки у водах: у чому полягає небезпека?
Леткі органічні сполуки несуть у собі велику екологічну небезпеку, тому що вони містять:
- нафтопродукти;
- лакофарбові матеріали;
- розчинники;
- мінеральні добрива;
- отрути та хімікати, які використовуються у сільському господарстві та ін.
Ризики небезпечних викидів у стічні води є завжди, особливо, коли на виробництві відбулась аварійна ситуація. За рахунок надто швидкого поширення летких сполук, шкода, яка наноситься стічним водам, інколи буває непоправною. При цьому варто відмітити, що чим вище концентрація ЛОС у викидах, тим більше вірогідність того, що небезпечні елементи потрапляють до питної води, яку ви вживаєте кожного дня. Такі елементи погіршують якісні показники питної води та роблять її непридатною до використання. Крім того, рідина може спровокувати небезпечні захворювання: проблеми з печінкою та нирками, розлади нервової системи та навіть онкологію.
Сучасні методи очистки стічних вод
Ефективний спосіб очистки води, забрудненої леткими органічними сполуками, визначається на підставі лабораторного аналізу рідини. Для цього спеціалісти роблять проби води, що дають можливість визначити джерело та тип забруднення.
Що стосується методів очистки, то у нафтопереробній промисловості найбільшою популярністю користується промивка димовими газами. У разі, якщо вода забруднена речовинами, що розкладаються, то може використовуватися метод біологічної очистки.
Але який би метод очистки не використовували, видалити повністю ЛОС не є можливим. Небезпека летких сполук у тому, що під час впливу вони розпадаються на комбінації інших сполук, які є не менш небезпечними. Для того, щоб очистити стічні води від цих комбінацій використовується метод екстракції.
Класифікація методів очистки стічних вод
Існує багато способів як зробити стічні води більш чистими. Серед них виділяють наступні:
- механічний;
- хімічний;
- фізико-хімічний;
- біохімічний.
При першому виді очистки використовуються способи, в основі яких лежать сили відцентрового та гравітаційного типу. При цьому важливо не забувати про фільтрацію та проціджування як про одне з головних дій.
Хімічне очищення доцільне не у кожній ситуації, а лише у тих випадках, коли забруднення виникає як результат взаємодії на хімічному рівні між елементами та речовинами. У більшості випадків процеси для досягнення результатів є окислювальними та відновлювальними.
Фізико-хімічний спосіб передбачає виконання цілого ряду дій та процесів. Для цього використовуються різні методики, а саме адсорбція, кристалізація, класична та електронна коагуляція, різноманітні інноваційні технології та багато іншого. Бувають випадки, коли під час очищення з води вилучаються ті чи інші компоненти. Всі перераховані дії спрямовані на те, щоб виправити ситуацію на найбільш забруднених об’єктах.
Всі інші способи відносяться до числа деструктивних. Іншими словами, їх використання може призвести до різного роду негативних наслідків. У першу чергу це стосується біохімічних процесів. З цієї причини їх використовують все рідше, намагаючись замінити альтернативними варіантами.
На сайті компанії Аква Про ви можете замовити доставку води у Києві найвищої якості. Вона містить тільки корисні мікроелементи та мінерали, які необхідні для підтримки вашого здоров’я та відмінного самопочуття.