uk

Кислотність води та рівень рН

Вода як унікальний продукт має свою особливу структуру. У своєму завершеному вигляді вона зустрічається дуже рідко, адже ми отримаємо рідину з різних джерел та кожне з них по особовому впливає на якість. Ідеальна структура води сприятливо впливає на роботу організму людини та підтримує його здоров’я у нормі.

Який склад має вода?

До складу води входять:

  •       один атом кисню;
  •       два атоми водню.

Вони складають фігуру, яка схожа на рівнобедрений трикутник. Він створює різні кристали, які мають велике значення для людини.

Що таке рівень рН у воді?

Одним з основних показників структури води є рН. Його також називають показником кислотності води. Рівень рН питної води залежить від концентрації водневих іонів. Саме він більш за все впливає на живлення клітин в організмі.

Нейтральним варіантом є рівень рН = 7 та температура 25 градусів. У такому випадку рідина активно не взаємодіє з клітиною та здатна лише наситити наш організм. У випадку, коли рівень рН у воді < 7, то рідина вважається кислою. Якщо показник > 7 – вона стає лужною та шкодить клітині, відкриваючи її, а не живлячи. Звичайна питна вода у місті Київ має рівень рН в межах 3,2 – 10,5.

Загальний кислотно-лужний баланс організму у всіх людей різний та саме від нього залежить, як мікроорганізми та клітини будуть реагувати на те чи інше середовище. Людині без особових проблем зі здоров’ям рекомендується вживати збалансовану мінеральну рідину. Саме вона як найліпше поглинається клітиною. Таким чином, кислотно-лужний баланс води питної можливо регулювати в залежності від індивідуальних особливостей організму. Якщо ви бажаєте зробити вибір на користь неї, але маєте сумніви, рекомендується попередньо проконсультуватися з кваліфікованим лікарем. Він зможе грамотно визначити норму кислотності води саме для вас.

Показники рН 5,5 – 6,7 насичують організм, а лужний баланс води тільки підтримує середовище для його функціонування, не змінюючи життєдіяльність клітин. Таке лужне середовище найсприятливіше для розвитку вірусів та бактерій. Людям, у яких кислотність внутрішнього середовища підвищена, рекомендується прибрати з раціону кислі продукти. Надмірне споживання такої їжі може негативно вплинути на стан вашого здоров’я. Це пояснюється тим, що коли вона потрапляє в організм, це може посприяти розвитку захворювань шлунку та ускладнити дихальні процеси. Споживати якісну, чисту, а головне – збалансовану та багату на корисні речовини воду допоможе доставка води додому та в офіс. Доставка – це не тільки швидко, але й зручно, адже оформивши замовлення ви економите час та сили.

Отже, підсумовуючи, можна відмітити, що кислотність води – це достатньо важливий показник, на який треба звертати увагу кожному, хто турбується про своє здоров’я. Оптимальний рівень елементів в організмі допомагає підтримувати структуру тіла в цілому.  Споживання рідини з завищеною кислотністю запускає активну роботу всього тіла та структур організму, нормалізує функціонування внутрішніх органів та дозволяє людині почуватися як найліпше.

Різновиди рідин та рівень їх рН

Рідини поділяються на декілька видів:

  •       кислі;
  •       слабокислі;
  •       сильнокислі;
  •       лужні;
  •       слаболужні;
  •       сильнолужні;
  •       нейтральні.

До сильнокислих рідин можна віднести лимонний сік (рівень рН < 3). До кислих – сік з апельсину, вино та пиво (3 – 5), а до слабокислих продуктів – молоко та чорний кофе (5 – 6,5). Лужні продукти у вигляді розчину харчової соди мають показники від 8,5 до 9,5, слаболужні являють собою чисту воду при 0 градусів (7,5 – 8,5). Сильнолужними можуть бути нашатирний спирт та вапно хлору. Їх рівень рН – від 9,5 до 11.

Як виміряти рівень рН?

Отримати відомості про показники структури води можна за допомогою спеціальних приладів. Для цього був розроблений електронний вимірювач, який також отримав назву рН-метр, та індикатори. Найбільш затребуваний серед них індикатор лакмусового типу.

Щоб визначити рівень кислотності, достатньо набрати невелику кількість рідини в пластикову склянку для одноразового використання чи обрати у якості ємності пробірку. Після цього достатньо додати туди лише декілька крапель реактиву, після чого рідина набере того чи іншого відтінку. Щоб дізнатися результат, потрібно порівняти його зі шкалою, яка зазвичай додається до комплекту з індикаторами. Там можна знайти всю необхідну інформацію та дізнатися, до якого рівню рН відноситься ваша рідина.

uk
Особистий кабінет
0