uk

Яке море найсолоніше?

Море – це дивовижне джерело води, до якого мріють відправитись на відпочинок багато людей. Саме там ми проводимо декілька днів, тижнів, а можливо й місяців влітку під час відпустки. На березі моря дійсно можливо відпочити від щоденної метушні, забути про різні проблеми та насолоджуватися мальовничими краєвидами. Море славиться не тільки своєю красою, але й дивовижною таємничістю та багатьма цікавими фактами. Кожен знає, що вода у морі солона. При цьому багато людей задаються питанням яке море найсолоніше у світі? В цій статті ми розповімо які моря є найсолонішими.

Чому Червоне море найсолоніше?

Найсолоніше море – Червоне. Один літр його води містить у собі 41 грам солі. Джерелом вологи для нього є тільки Аденська затока, в цьому і є таємниця його солоності.

Ще одна особливість Червоного моря полягає в тому, що його води рівномірно «перемішані». Взимку, коли температура знижується, охолоджений шар поверхневих вод опускається на дно, а теплий шар вод підіймається з глибин на поверхню.

Влітку поверхневий шар води активно випаровується, що робить його більш солоним та, відповідно, більш важким. За рахунок цього він опускається донизу. Такий щорічний цикл дозволяє рівномірно перемішувати води моря. Саме тому воно ще й одне з найтепліших!

Дивовижно, але Червоне море має приблизно однакову температуру і солоність скрізь, крім западин. Кількість западин невелика, але виявлення їх у 60-х роках стало справжнім відкриттям в області географії. При цьому воду у впадинах, яких наразі нараховується близько двадцяти, можна порівняти з гарячим розсолом. Температура води в них коливається від 30 до 60 градусів.

Ще одна причина солоності Червоного моря – це відсутність в ньому стічних вод, а саме річок та атмосферних потоків. Саме тому воно ще й дуже чисте, має різноманітну фауну та коралові рифи незвичайної краси.

Температура Червоного моря на протязі року тримається на позначці +25-28 градусів. Така м’яка температура сприяє наявності різноманітної та унікальної флори та фауни, яка мешкає у його глибинах.

Найсолоніші моря

Отже, відповідь на питання «в якому морі вода найсолоніша?» вже знайдено. Однак, є інші моря з високим вмістом солі. До їх числа відносяться:

  •       Біле;
  •       Карське;
  •       Чукотське;
  •       Чорне;
  •       Середземне море.

Традиційно багато людей рахують, що найбільш солоним є Мертве море. Дійсно, вміст солі в ньому величезний. Однак, у цього моря немає виходу із-за того, що річка Йордан – єдина, що впадає у нього. Тому його прийнято вважати озером.

Чому море солоне?

Існують різні легенди, які пояснюють це явище. Одна з таких легенд походить з Норвегії. В ній солоність води пояснюється тим, що на морському дні працюють вітряки, які перемелюють сіль. Схожі легенди зустрічаються серед японського та філіппінського народів. Звісно ж, що вони не мають нічого спільного з реальністю, але є і більш раціональні пояснення.

Одна з наукових гіпотез стверджує, що походження солі в морях пов’язано з річками. Це можна пояснити тим, що річки вимивають сольові елементи з ґрунту. Після цього солі потрапляють у Світовий океан та моря.

Існує ще одна версія. Відповідно до неї всі морські та океанічні води містять сіль з самого початку на етапі зародження планети. Тоді вода наповнювалась кислотними дощами, які виникали внаслідок вулканічних вивержень. Після цього вода ставала більш солоною.

Пам’ятайте, що літо – це не тільки час для відпочинку та веселощів, але й виснажуюча спека та зневоднення вашого організму. Звісно, коли влітку чиста питна вода – ваш вірний супутник, вам не загрожує погане самопочуття. Високоякісна вода допоможе вгамувати спрагу та отримати заряд необхідної енергії навіть у найспекотніші дні. Якщо ви ще не замовили доставку води в Києві від компанії Аква Про, саме час це зробити на нашому сайті! Оформити замовлення можливо в режимі онлайн.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0