Як правильно зберігати питну воду?
Вода – найпростіша та водночас найскладніша рідина на планеті. У прозорій рідині без смаку та запаху прихований цілий арсенал корисних властивостей, без яких не зможе вижити жодний організм.
Але, як і будь-який продукт харчування, вода має свій термін придатності, про який споживачі рідко замислюються. Як правильно зберігати воду, щоб її корисні властивості збереглися якнайдовше? Для цього потрібно знати якість самої води. Крім того важливо враховувати і інші фактори. Наприклад, яка тара підходить для зберігання? За яких умов вона буде залишатися корисною для людини як найдовше? Про це ми розповімо у цій статті.
Як зберігати питну воду?
Якісна питна вода у Києві обов’язково має бути чистою, не містити хлору та додаткових домішок. У якості тари споживачу можуть запропонувати декілька варіантів. Це можуть бути ємності із різноманітних матеріалів, а саме:
- пластик;
- скло;
- глина;
- метал та інші ємності, які вибираються в залежності від самої води.
Частіш за все для зберігання питної води використовують пластмасові або металеві ємності, які попередньо проходять спеціальну обробку. Невелика кількість воли, об’єм якої від 25 до 50 л, може зберігатися у звичайних пластикових бутлях з кришками. Температура зберігання такої води не має бути більш за +25 градусів. Тара з водою також має бути захищена від прямих сонячних променів. У разі, якщо ви використовуєте покупну воду, на ємності має бути вказаний її кінцевий термін споживання. Отже, довгострокове зберігання питної води забезпечується при дотриманні всіх перелічених правил.
Якщо у вашому домі у великій кількості споживається вода, то замовити її можливо через спеціальні служби доставки води. У будь-якому випадку треба пам’ятати, що довготривале зберігання знижує якість води. Строки зберігання питної води в склі складають від двох до трьох років, у пластиковій тарі – від трьох місяців до одного року. Мінеральна рідина та різні газовані напої мають маленький строк зберігання води. Найбезпечнішими матеріалами для зберігання води є поліетилен та поліетилентерефталат, скорочено ПЕ та ПЕТ.
Полікарбонатні бутлі об’ємом 19-25 л зберігають корисні властивості води на протязі 12 місяців. Цей матеріал є абсолютно безпечним для людини навіть при повторному використанні. Але у цих ємностях можливо зберігати тільки воду та нічого іншого, бо матеріал сильно вбирає в себе запахи.
Помилки при зберіганні питної води
Кожна людина має дотримуватись умов зберігання питної води. Адже від цього залежить не тільки тривалість її терміну придатності, але й її вплив на ваш організм внаслідок цих умов зберігання.
Не рекомендується зберігати питну воду в ємностях з меланіну. Вони мають привабливий вигляд та здаються міцними, але насправді цей матеріал здатний виділяти шкідливі речовини, які можуть бути небезпечними для здоров’я. Дослідження показали, що така вода дуже шкодить організму та навіть може викликати ракові захворювання.
Найнебезпечніші умови зберігання питної бутильованої води – це вибір БФА (бісфенол А) у якості тари. Він може викликати порушення у роботі ендокринної системи. Також серед заборонених варіантів слід виділити ПВХ (поліхлорвініл), який виділяє шкідливі токсини. Повторно використовувати такі ємності не рекомендується.
У нас ви можете замовити воду, якість якої дійсно перевершить всі ваші очікування. Вона має всі необхідні властивості та мінерали, є чистою та збалансованою, що робить її корисною для організму.