uk

Як холодна вода впливає на ваш організм? Користь обливання холодною водою

Ні для кого не є таємницею, що питна вода має бути у щоденному раціоні кожної людини. Це є обов’язковим для підтримки здоров’я та активності. Н2О здатна зарядити енергією на весь день та сприяє покращенню стану шкіри. Для того, щоб отримати максимальну користь від води, її потрібно не тільки пити, але і проводити процедури обливання. При цьому виникає багато запитань – яка користь обливання холодною водою, що саме відбувається з організмом під час цього та які є протипоказання? У цій статті ми розповімо про всі особливості процедури та її вплив на людину.

Що дає обливання холодною водою?

Під час цього процесу в організмі відбувається цілий ряд позитивних змін:

 •     звуження кровоносних судин. Коли судини та холодна вода вступають в своєрідний контакт, це позитивно впливає на самопочуття людини. Це пояснюється тим, що просвіт кровоносних судин  звужується, а кров починає активно циркулювати. Таким чином, кровообіг по всьому тілу покращується, а це сприяє укріпленню стінок артерій та вен, нормалізації системи кровообігу в цілому, а також підвищує працездатність серцево-судинної системи;
 •       збільшення рівня енергії. Внаслідок контакту з водою низької температури тіло активує захисну реакцію та починає виробляти енергію для обігріву;
 •       активізація кори головного мозку. Холодна Н2О – це своєрідний каталізатор для кори головного мозку. Як наслідок – підвищується продуктивність та активізується мислення;
 •       покращення метаболізму. Правильне обливання холодною водою призводить до різкого скорочення м’язових волокон. Це сприяє прискоренню циркуляції лімфи та благотворно позначається на обмінних процесах;
 •       насичення киснем. Під час процедури людина починає глибше та активніше дихати. Завдяки цьому організм насичується киснем;  
 •       зміцнення імунної системи. Активізація обмінних процесів сприяє зміцненню імунітету.

Обливання холодною водою – заряд енергії на цілий день

Такі «екстремальні» процедури, як обливання холодною водою, позитивно впливають і на нервову систему. По-перше, ви отримуєте неймовірний заряд бадьорості та енергії на цілий день. По-друге, ваша стресостійкість збільшується у декілька разів. Це дуже важливо, адже ритм життя сучасної людини обов’язково включає наявність такого фактору. В іншому випадку організм виснажується та потребує відновлення.

Якщо проводити такі процедури на постійній основі, то через невеликий проміжок часу ви помітите покращення фізичного та психологічного стану здоров’я. Також не варто забувати про дотримання питного режиму впродовж дня. Щоб завжди мати під рукою джерело здоров’я та гарного самопочуття, ми рекомендуємо замовити доставлення води у Києві.

Користь та шкода обливання холодною водою

Отже, виходячи з перелічених переваг, які ви отримуєте завдяки впровадженню цієї процедури, можливо зі впевненістю сказати про її користь. Організм стає більш витривалим та з легкістю бореться з різноманітними інфекціями. Багато людей сприймає процедуру не тільки як метод оздоровлення, але й як своєрідний ритуал, який допомагає збадьоритись, знизити рівень стресу та почуватися краще.

Але контакт з холодною водою може також погіршити ситуацію. У першу чергу це пов’язано з тим, що незагартована людина може почати займатися обливанням дуже різко. Це неприпустимо, адже організм ще не звик до холоду та не має сил впоратися з таким різким навантаженням. Щоб уникнути негативних наслідків, дуже важливо не поспішати та робити все поступово.

Також існують протипоказання обливання холодною водою. Обов’язково потрібно їх враховувати. Інакше проведення процедури загрожує погіршенням стану здоров’я. Обмеження стосуються тих, хто має наступні відхилення, розлади та хвороби:

 •       наявність злоякісної пухлини;
 •       проблеми з функціонуванням нирок;
 •       порушення в роботі серця та судин;
 •       інфекційні та простудні захворювання;
 •       хвороби щитовидної залози та ін.

Окрім цього є велика кількість інших протипоказань, тому дуже важливо звернутися за консультацією до лікаря. Тільки так ви будете впевнені, що процедура дійсно піде вам на користь або утримання від неї збереже вас від негативних наслідків.

Як почати обливання холодною водою?

Будь-які маніпуляції, що проводяться для оздоровлення, потребують чіткого дотримання відповідних правил. Щоб не зашкодити своєму організму важливо пам’ятати правила обливання холодною водою:  

 1.     Якщо ви тільки починаєте загортатися, то використовуйте воду температурою не нижче за 32-33 градуси.
 2.     Знижувати температуру Н2О потрібно поступово, з інтервалом у 2-3 доби.
 3.     Контакт з водою має бути у всього тіла, без виключень.
 4.     Виконувати процедуру потрібно швидко, близько трьох секунд.
 5.     Температура води для дорослої людини не має бути нижча за 12 градусів.

Ви можете виконувати обливання холодною водою по Бубновському. Його методика признана ефективною та корисною. Головне – пам’ятати про правила та обмеження щодо обливання, а також не забувати радитись з лікарем. 

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0