uk

Цікаві факти про воду, яких ви не знали

Ні для кого не таємниця, що вода є джерелом здоров’я, бадьорості та енергії. Без неї неможливо уявити життєдіяльність людини. Насправді ця дивовижна рідина без запаху та кольору має багато особливостей. Тому у цій статті ми зібрали найцікавіші факти про воду:

  1.       Найчистіша водойма планети знаходиться у Фінляндії. Для того, щоб знайти відповідь на питання про місцезнаходження найчистішого джерела води, у дослідженні прийняли участь 122 країни. При цьому стало відомо про ще один шокуючий факт – у світі близько одного мільярду людей не мають доступу до чистої природної води.
  2.       Гаряча вода застигає скоріш за рідини іншої температури. Ці дивовижні факти про питну воду підтверджуються багатьма дослідами – гаряча вода дійсно швидше за інші перетворюється на лід. Це відбувається через різницю в переохолодженні, випаровуванні чи конвекції. Поки що точної відповіді вчені надати не можуть.
  3.     Вода має більш ніж три стани. Ще зі школи нас вчили, що існує тільки три відомих стани води, а саме твердий, рідкий та газоподібний. Однак на сьогоднішній день ситуація суттєво змінилася, а разом із цим і факти про воду. Багато вчених стверджують, що агрегатних станів рідини набагато більше, виділяючи лише 5 станів в рідкому її вигляді та 14 – у твердому.
  4.   Скляна вода існує. Що трапиться з рідиною, якщо заморозити її при температурі 130 градусів Цельсія? Найцікавіше про воду полягає у тому, що вона перетвориться в речовину, у якій немає кристалічної структури, як і у скла.
  5.     Вода – джерело життя. Наші читачі вже напевно знають, що питна вода є запорукою міцного здоров’я та навіть регулярно замовляють доставку води у Києві на нашому сайті. Кожна людина має піклуватися про те, щоб кількість спожитої води на добу була у межах норми.
  6.     Існує небезпечна вода. В Азербайджані було знайдене джерело, у якому вода миттєво загоряється, якщо до неї піднести сірник.
  7.     Льодовики – головне джерело запасів прісної води. Ще недавно це були факти, про які ми не знали, і багато людей були впевнені, що основний запас прісної води знаходиться у Світовому океані. Але ні. Більш за все вона зосереджена  в льодовиках. А серед доступної води на планеті лише 3% є придатними до вживання.
  8.     Вода – найкращий замінник будь-якої дієти. Бажаєте схуднути без екстремальної дієти? Тоді виключить зі свого раціону всі напої крім питної води. Вона не тільки не містить порожніх калорій, але й допомагає вивести токсини та шлаки з організму, що сприяє ефективному розщепленню жирів.
  9.     Вода як паливо для серця. Вчені доказали, що люди, які випивають 6 склянок Н2О на добу, мають меншу схильність до серцево-судинних захворювань.  
  10. Існує смертоносна вода. 80% смертельно небезпечних хвороб передаються саме через воду. Такі факти про воду допомагають бути обізнаним, берегти себе та ніколи не пити з неперевірених джерел.
uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0