uk

Цікаві факти про цунамі

Цунамі – потужна стихія, яка має руйнівну силу. Це ще раз доводить, якою могутньою може бути вода. При цьому існує багато помилкових тверджень, пов’язаних з цим явищем. Для того, щоб їх спростувати, ми розповімо цікаві факти про цунамі.

Що таке цунамі?

В перекладі з японського цунамі – «хвиля у гавані». Раніш вчені називали цунамі «припливними хвилями», але такий термін не підходить для опису цього природного явища, адже ця стихія не має нічого спільного з припливами. Природа цунамі – підводні землетруси. При цьому шкода, яку спричиняє хвиля, у декілька разів більше, ніж наслідки саме підземних поштовхів.

Факти про цунамі

Одне з найпоширеніших помилкових тверджень полягає у тому, що це явище складається лише з однієї хвилі. Насправді, ця стихія являє собою цілу серію хвиль, які слідують одна за одною. При цьому 80% припливів виникає у водах Тихого океану.

Крім землетрусів спровокувати явище можуть і виверження вулканів, масштабні зсуви та падіння метеоритів. Ще одна найпоширеніша причина – входження ураганів і тайфунів у морську акваторію. Такі хвилі мають назву «метеоцунамі». Саме одна з таких гігантів обрушилася на М’янму у 2008 році.

Як правило, у відкритому океані висота хвилі не перевищує 1 метру, при цьому відстань між хвилями може досягати 1000 км, а їх швидкість цунамі – може перевищувати 800 км/г. Наближаючись до узбережжя, хвиля починає збільшуватися у «зрості» та досягає висоти 10-50 метрів. Та хоча швидкість її руху при цьому знижується до 80 км/г, потужність удару не стає менш руйнівною.

Факти про цунамі стверджують, що його природа доволі непередбачувана, тому спрогнозувати заздалегідь де та коли хвиля обрушиться на узбережжя практично неможливо. Саме це і робить стихію руйнівною та небезпечною.

Отже, вода може мати різну природу: давати життя, таїти у собі небезпеку та нести руйнування. Однак це не відміняє того факту, що вона є основою всього живого на Землі. Саме тому дуже важливо дотримуватись питного режиму впродовж дня та не забувати робити замовлення доставки води в Києві на сайті Аква Про. Наша компанія пропонує вам наступні переваги:

  •       висока якість;
  •       доступна ціна;
  •       безкоштовна доставка;
  •       індивідуальний підхід до кожного клієнту, бонуси та багато іншого.

Саме у нас ви можете придбати найкращу та корисну воду для всієї сім’ї.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0