uk

Дефіцит прісної води: як вирішити проблему?

Складно заперечувати той факт, що з кожним роком проблема якісної прісної питної води у світі загострюється. Скорочення гідрозапасів загрожує глобальною екологічною катастрофою. На щастя, сучасне людство розуміє усі ризики, тому й розробляє новітні технології та альтернативні рішення, які спрямовані на мінімізацію проблеми дефіциту прісної води.

Дефіцит прісної води – вирішення проблеми

Існують різні шляхи вирішення дефіциту прісної води:

  1.       Зберігання запасів Н2О у водосховищах. Такий метод дозволяє не тільки зберегти частину запасів води, але й мати «під рукою» її великі об’єми у разі непередбачуваного катаклізму.
  2.       Опріснення. Сьогодні технології з опріснення солоної води стають все більш результативними та менш затратними, що дозволяє у перспективі мати достатньо ефективний метод, який усуває дефіцит прісної води у світі.
  3.       Крапельний полив. Витрати на полив сільськогосподарських рослин достатньо великі. Найраціональніше у цьому випадку використовувати технологію крапельної іригації. Саме це сьогодні активно використовується на сільськогосподарських угіддях. Такий спосіб дозволяє скоротити витрати рідини у декілька разів.
  4.       Використання стічних вод. Сільське господарство для поливу рослин використовує великі об’єми Н2О. Тому позбавитися від важкої ситуації шляхом суттєвої економії можливо, якщо використовувати стічні води для іригації. Така практика ще не знайшла широкого застосування, але у певних умовах вона має високу ефективність.
  5.       Вода з льодовиків. Льодовики – це заморожені «резервуари» прісної води. У разі катастрофічної її недостачі можливо використання технології для їх розтоплення. Це дозволить звільнити дуже великі запаси рідини.
  6.       Вода з туману. Одна з останніх технологій, яка потребує великих фінансових вливань та технічних ресурсів. Однак її реалізація дозволить отримувати конденсат з туману.

Причини дефіциту прісної води

Дефіцит прісної води пов’язують з різноманітними факторами. Головні з них – це зміна клімату та наслідки людської діяльності. Внаслідок цього ресурси води значно мінімізуються. Ще одна причина нестачі рідини – використання людиною землі не за призначенням. У сукупності, через вищезазначені явища, екосистеми регулярно піддаються рясному забрудненню, що призводить до негативних наслідків. Однак сучасні технології дають надію, що екологічної катастрофи вдасться уникнути. Спеціалісти закликають до використання води раціонально та за призначенням, адже це під силу кожній людині, яка є небайдужа до ситуації, що склалася.

Щоб у вас у вільному доступі завжди було джерело енергії, бадьорості та здоров’я, ви можете вигідно замовити якісну воду с доставкой на сайті компанії Аква Про.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0