uk

Фтор у воді для здоров’я дітей

Під час активного розвитку дитячий організм у великій кількості потребує мінералів, вітамінів та мікроелементів. Основні речовини, які є необхідними для здоров’я зубів та кісток, це кальцій та фтор. Кальцій – «будівельний матеріал» для кісткової системи дитини, а фтор – захист зубів та кісток від пошкоджень.

Для чого організму потрібен фтор?

Вже давно відомо, що кальцій є необхідним для укріплення та активного розвитку кісткової системи. Але про користь, яку несе фтор для дітей та дорослих, почали говорити лише наприкінці 40-х років 20 сторіччя. Так, американські стоматологи виявили, що розчин фтору, якщо використовувати його для обробки зубів, сприяє запобіганню та лікуванню каріозних процесів. З того самого моменту американськи виробники почали додавати цю речовину у склад зубних паст.

Фтор у воді: як речовина захищає від карієсу?

Після прийому їжі на поверхні емалі залишаються частки цукру, солі та крохмалю. Все це – чудове середовище для розмноження бактерій, які мешкають у ротовій порожнині. Вони починають виділяти кислоти, які призводять до руйнування зубної емалі та утворення карієсу. Особливо чутлива до такого впливу бактерій дитяча зубна емаль.

Фтор – агресивна речовина, яка пригнічує активність бактерій. Розчиняючись у людський слині, фтор утворює особливі з’єднання, які діють на кшталт «латок», які покривають мікротріщини на зубній емалі.

Багато людей задаються питанням – навіщо додавати фтор у воду? Люди, які додають даний елемент у рідину, хочуть забезпечити захист зубів від поганого впливу зовнішніх факторів.

Добова норма фтору для дитини

Перед використанням речовини треба обов’язково бути впевненим, що дотримана норма фтору у воді. Адже підвищений вміст фтору у воді також може призводити до негативних наслідків. В залежності від віку дитини змінюється і добова норма фтору в питній воді, яка потрібна для підтримки здоров’я зубів:

  •       для малюків у віці до 6 місяців вона складає лише 0,01 мг на добу, а дітям до року – 0,5 мг.
  •       дітям у віці від 1 до 3 років необхідно отримувати не менше ніж 0,7 мг фтору на добу, а у віці від 4 до 8 років – 1 мг на добу.
  •       добова норма фтору зростає у два рази та складає 2 мг на добу для дітей у віці 9 – 13 років.

Більшу частину фтору діти та дорослі отримують з питної води. Речовина, яка міститься в Н2О, засвоюється організмом краще. Замовити доставку води у Києві ви можете на нашому сайті.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0