uk

Алергія на воду: симптоми та лікування

Питна вода – це основа життя. Однак іноді серед людей зустрічається алергія однієї з самих рідкісних форм, коли вживання води викликає алергічну реакцію організму. Така алергія має прояви у вигляді висипань на шкірі, кропивниці та інших неприємних симптомів, про які ми розповімо у цій статті.

Які прояви має алергія на воду? Основні симптоми

Алергія на воду зустрічається у людини не часто. Але таке явище можливе. Для того, щоб уникнути негативних наслідків та розібратися з проблемою, спочатку треба її виявити. Симптоми алергії на воду бувають різні. Це залежить від особливостей організму.

Алергія на воду симптоми:

  •  дрібний висип на руках, животі або шиї людини;
  •  поява ділянок сухої шкіри під колінами, на передпліччях та спині. Зовнішньо ці ділянки схожі на екзему;
  •  кропивниця. Така реакція шкіри на воду супроводжується лущенням та свербіжем;
  •  кашель;
  •  риніт.

Іноді всі наслідки алергії на воду зникають самостійно без будь-якого лікування після обмеження доступу до рідини.

Чи будь-яка вода може стати алергеном?

У світі є декілька сотень людей, які мають алергію на будь-яку Н2О, навіть дистильовану. Але, як правило, алергіки мають непереносимість до деяких типів рідин із специфічним складом. Наприклад:

  1.     Хлорована вода. Алергія на хлоровану воду проявляється у вигляді мікротріщин та  ран на шкірі. Вони виникають через взаємодію епідермісу із холодним хлором у будь якому агрегатному стані. Таким чином, алергічна реакція з’явиться навіть від взаємодії з льодом. В результаті цього шкіра пересушується та починає лущитись. У випадку теплової кропивниці, варто зазначити, що вона супроводжується сильним подразненням та почервонінням епідермісу. На шкірі можуть з’являтися дрібні бульбашки з в’язкою рідиною. Симптоми алергії на хлорку зникають за кілька годин. Це типова проява алергії на гарячу воду або пар від неї.
  2.   Морська вода. Головним фактором впливу у даному випадку стає склад морської води, місцева флора, фауна та продукти її життєдіяльності. Перебіг такого процесу, як алергія на морську воду, може ускладнитись додатковим впливом на шкіру агресивного сонячного проміння.

Як лікувати алергію на воду?

В першу чергу ви маєте негайно обмежити контакт з алергеном. У деяких випадках на допомогу приходять спеціальні фільтри, які встановлюються на крани. Також слід утриматись від відвідування басейнів, де у якості дезінфектора використовують хлор. Для лікування симптомів багато людей користуються антигістамінними препаратами. Але треба пам’ятати, що самолікування може нанести шкоду вашому здоров’ю. Найкращій спосіб – це звернутися за консультацією до кваліфікованого лікаря, який призначить вам дієве медикаментозне лікування.

Іноді причиною захворювання може стати слабкий імунітет. Існує безліч різноманітних способів, які можуть вплинути на цю проблему. В першу чергу йдеться про коректировку харчування та введення у раціон продуктів, які містять у своєму складі всі необхідні мікроелементи для підтримки здоров’я. Варто поповнювати нестачу вітамінів у холодну пору року, використовуючи при цьому сезонні овочі, свіжі та сушені фрукти. Якщо самостійне визначення щодо правильного харчування вам не під силу, ви завжди можете звернутися до професійного дієтолога, який обов’язково допоможе вам скласти комплексний та корисний раціон.

Також бувають випадки, коли алергічна реакція не зникає, а усунути контакт з водою не має можливості, адже кожна людина має потребу прийняти душ або зробити інші водні процедури. У такому випадку рекомендується максимально скоротити час перебування у воді.

Така реакція організму на воду частіше зустрічається у дітей, ніж у дорослих. Це пояснюється тим, що діти більш сприйнятливі до температур, особливо якщо ми говоримо про новонароджених малюків. В таких випадках слід пам’ятати, що первопричиною стає не сама вода, а її температура. Щоб мати змогу впливати на процес, рекомендується придбати спеціальний термометр. Це допоможе при купанні дитини, якщо встановити його на ванну.

Крім цього, деякі батьки обирають процедури загортання дитини водою низької температури для її оздоровлення та підвищення імунітету. Це негативно впливає на шкіру малюка, яка є особливо сприятливою до багатьох факторів навколишнього середовища. У таких випадках необхідно припинити процедури або загортати молодий організм поступово, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Підводячи підсумки маємо підкреслити, що якість води, яку ви вживаєте, має бути на вищому рівні. Мі впевнені, що ви ніколи не зіштовхнетесь з такими проблемами, якщо будете замовляти воду в Києві від надійних постачальників, таких як компанія Аква Про.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0