uk

7 способів перевірити якість води у домашніх умовах

Якщо ви вирішили перевірити якість води, яку ви вживаєте, то не обов’язково відразу йти до лабораторії. Зробити експрес-аналізи води в домашніх умовах дуже просто. Така процедура достатньо корисна, у разі якщо ви не користуєтесь службою доставки води та не вживаєте воду з-під крану.

Як перевірити якість води у домашніх умовах?

Визначення якості води в домашніх умовах може бути зроблено декількома способами. Для цього важливо звертати увагу на різні фактори:

  1.    Колір. 100 мл води необхідно налити у прозору склянку та роздивитись на фоні білого листа паперу. Якщо рідина має темнуватий відтінок, то це свідчить про наявність у ній органічних речовин, що розкладаються.
  2. Прозорість. Щоб зробити аналіз якості води в домашніх умовах, треба налити воду у прозорий стакан, шаром не більше ніж 20 см. Після цього спробуйте крізь цю рідину прочитати текст у книзі. Якщо проблем немає та всі слова можна легко прочитати, робимо висновки, що питна вода достатньо прозора.
  3.   Запах. Щоб відчути запах нагрійте воду до 20С, після цього ще трохи – до 60С. Гнильний запах буде свідчити про наявність у воді сірководню.
  4.   Смак. Перевірка води на якість – це п’ятихвилинне кип’ятіння Н2О та її подальше охолодження. Якщо смак гнилий, це може свідчити про те, що у рідині присутні сліди розпаду організмів рослинного та тваринного походження. Солонуватий присмак говорить про наявність солі, гіркуватий – про наявність солей магнію, а в’яжучий є наслідком присутності солей заліза.
  5.  Наявність сторонніх часток. Визначення якості води містить в собі декілька етапів: налити речовину в ємність та почекати, допоки вона відстоїться. Після цього провести фільтрацію та оцінити рівень осаду.
  6.   Жорсткість. Щоб зробити цей аналіз води в домашніх умовах, візьміть до рук мило та спробуйте його намилити. Якщо процес складний та мило не дає піни, то Н2О жорстка.
  7.  Кислотність та лужність. Для цього вам потрібні спеціальні лакмусові стрічки та інші індикатори.

За бажанням, ви завжди зможете перевірити воду в лабораторії або придбати спеціальне обладнання. Також не забувайте про службу Aqua Pro доставка очищеної води Київ, яка доставить до вас вже перевірену та якісну воду у будь-який час та у будь-яке місце.

uk
Замовити дзвінок Особистий кабінет
0